Fransa Uzun Dönem Vize

Fransa Uzun Dönem Vize

Uzun dönem « Fransız Vatandaşı eşi » vize başvurusu için gerekli evrak listesi :

  1. Pasaport, en az 1 yıl 3 ay geçerliliği olması gerekmektedir, ayrıca, kişisel bilgilerin olduğu, vizeli, işlenmiş ve mühürlü olan tüm sayfaların fotokopileri.
  2. Iki (2) adet arka fonu beyaz güncel fotoğraf : standart renk ( OACI) ( açık yüz)

Fransız vatandaşı olan eşin fransız vatandaşlığını kanıtlayan belgeler :

Fransız kimlik fotokopisi, veya fransız biyometrik pasaport, veya fransız vatandaşlığı sertifikası, veya tam detaylı doğum belgesi fotokopisi, veya fransız vatandaşlığın kararının amplifikasyonu ( naturalisation ).

Evlilik durumuyla ilgili kanıtlayıcı belgeler :

  1. Evlilik Fransa’da gerçekleştiyse : Tam detaylı orijinal evlilik belgesi fotokopisi ( Acte de mariage) en az 2 ay’ı geçmemiş olmalı ve fransız evlilik cüzdanı.
  2. Evlilik Türkiye’de yada yurt dışında gerçekleştiyse : Fransiz konsolosluğunun nüfusundan alınan, 3 ay’ı geçmemiş tam detaylı orijinal evlilik belgesi transkripsiyonu, fransız evlilik cüzdanı.
  3. Evlilik 3 ayıdan daha eski bir tarihte yapıldıysa : Türk eşin aile nufus örneği.
  4. Fransız vatandaşı eşden tarihli, ,imzalı ve isim belirten detaylı yazı : yabancı eşiyle birlikte Fransa’da yaşamaya istekli teyit.

Fransa’da yaşadığına dair kanıtlayıcı belgeler :

  1. Fransız vatandaşı olan eşten el ile yazılmış konaklama mektubu : isim belirten, tarihli ve imzalı. Onunla birlikte, 3 ay’ı geçmemiş adres kanıtı ( elektrik faturası, Su faturası vs..).
  2. Eğer çiftler üçüncü başka birinin evinde ikamet edeceklerse : Konaklayacağı kişiden el ile yazılmış konaklama mektubu. Bu yazıda kişilerin isimleri tarihli ve imzalı olması gerekmektedir. Ayrıca, konaklayacağı kişinin kimlik fotokopisi ve 3 ay’ı geçmemiş adres kanıtı ( elektrik faturası, Su faturası vs..).

***Başvurunun sonuçlanması yaklaşık 2 ay sürmektedir.

Tümü
Hemen Ara