Turistik – İngiltere – İş Yeri Sahibi

Turistik – İngiltere – İş Yeri Sahibi

Acente’nin Hazırlayacağı Evraklar

 1. Tam doldurulmuş İngiltere formu
 2. Uçak ve otel rezervasyonu
 3. Dilekçe

Başvuru Sahibi’nin Hazırlayacağı Evraklar

 1. Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 2. 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 3. Tam tekmil vukuatli nüfus kayıt örneği: anne , baba, kardeşler, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar kısmında adres belirtilmelidir , düşünceler bölümü işlenmiş olmalı.
 4. Varsa davetiye, davetiye gönderen kişinin pasaport ya da kimlik fotokopisi, banka hesap dökümü, maaş bordrosu, nişanlı ya da eş ise birlikte çekilmiş fotoğraflar, davet edenin evinin kişiyi ağırlayabilecek özelliklere sahip olduğunu belirtmek için evinin fotoğrafları da gerekmektedir. (Evraklar davetiye ve gönderenin pasaport fotokopisi hariç zorunlu değildir. Ancak İngiltere’den gelecek olan evraklar başvurunuz açısından büyük önem taşımaktadır, tamamlamanızı tavsiye ederiz.
 5. Şirket ve şahıs banka hesaplarının son 6 aylık dökümü (Vadesiz TL hesabınızda gösteren bir banka cüzdanı fotokopisi, banka hareket bilgileri, Banka cüzdanınız aktif olarak kullandığınız bir hesabınız olmalı. Tek satır, içerisinde hareket olmayan, ya da yeni açılmış bir hesap tercih edilmemelidir. Hesapta son olarak görünen kullanılabilir bakiye daha önceden hesabınıza giriş çıkış olan miktarlardan daha fazla ise konsolosluk sıkıntı çıkarabilmektedir.)
 6. Sgk bağkur hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 7. Vergi levhası, ticaret odası kaydı, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri (ticaret odası kaydı son 6 ay içinde alınmış güncel olmalı)
 8. Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 9. Kimlik Fotokopisi

Tümü
Hemen Ara