Çin Vizesi

Çin Vizesi

Belediye onaylı davetiye (fotokopi) temin edilmesi durumunda ticari Çin vizesi için istenilen evraklar :

 1. 1. Pasaport: En az 6 aylık geçerlilik süresi ve iki boş vize sayfası olan pasaport aslı.
  • Önemli hatırlatma: Vize başvurunuz olumlu olarak sonuçlanması için eski pasaportlarınız varsa mutlaka Konsolosluğa sunulmalıdır.
 2. 2. Fotoğraf: 2 adet arka fonu beyaz, önden çekilmiş, ve gözlüksüz biyometrik fotoğraf.
 3. Son 6 ayda içinde Ticaret Odası, Sanayi Odası, Esnaf Odası vs. Odalar’dan alınan faaliyet belgesi aslı, şahıs firması ise vergi dairesinden alınan ıslak imzalı vergi mükellefiyet yazısı.
 4. Vergi levhası fotokopisi
 5. Şirket antetli kağıdı üzerine basılmış kaşe ile imzalı dilekçe aslı (Dilekçe örneği ektedir. İçindeki bütün boş bölümleri mutlaka bilgisayarda doldurunuz)
 6. E-devlet’ten indirilen adli sicil kaydı, tam vukuatlı nüfüs kayıt örneği (‘Nüfus kayıt örneği tipi’ – ‘Aile’ olarak seçilmelidir) ve ikametgah (adres belgesi).
 7. Firma sahibi ise E-devlet’ten indirilen 4B SGK hizmet dökümü; Çalışan ise E-devlet’ten indirilen 4A SGK hizmet dökümü; Emekli ise E-devlet’ten indirilen emeklilik belgesi
 8. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 9. Eski pasaport yoksa ilave İngilizce dilekçe gereklidir.
 10. Kişi ilk defa Çin’e gidiyorsa, çalışan ya da imza yetkisi olmayan şirket ortağı ise, Çin İstanbul Başkonsolosluğuna hitaben kişinin söz konusu şirkette çalışmakta olduğunu belirten noter onaylı beyanname aslı; şirket imza yetkilisi ise imza sirküleri fotokopisi.

ÖNEMLİ NOT: Daha önce hassas ülkelere giriş yaptıysanız, ilave olarak Çin İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben o ülkeye giriş sebebini açıklayan İngilizce şirket dilekçesi ve kanıtlayabilecek iş kontratı ve fatura gibi ticari evraklar temin edilmelidir.

Tümü
Hemen Ara