Turistik – İngiltere – Çalışan

Turistik – İngiltere – Çalışan

Acente’nin Hazırlayacağı Evraklar

 1. Tam doldurulmuş İngiltere formu
 2. Uçak ve otel rezervasyonu
 3. Dilekçe

Başvuru Sahibi’nin Hazırlayacağı Evraklar

 1. Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 2. 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 3. Tam tekmil vukuatli nüfus kayıt örneği : anne , baba, kardeşler, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar kısmında adres belirtilmelidir , düşünceler bölümü işlenmiş olmalı.
 4. Varsa davetiye, davetiye gönderen kişinin pasaport ya da kimlik fotokopisi, banka hesap dökümü, maaş bordrosu, nişanlı ya da eş ise birlikte çekilmiş fotoğraflar, davet edenin evinin kişiyi ağırlayabilecek özelliklere sahip olduğunu belirtmek için evinin fotoğrafları da gerekmektedir. (Evraklar davetiye ve gönderenin pasaport fotokopisi hariç zorunlu değildir. Ancak İngiltere’den gelecek olan evraklar başvurunuz açısından büyük önem taşımaktadır, tamamlamanızı tavsiye ederiz.
 5. Gelir Belgeleri (Vadesiz TL hesabınızda gösteren bir banka cüzdanı fotokopisi, banka hareket bilgileri, varsa tapu, varsa ruhsat ve yine varsa diğer bilgiler gerekiyor. Banka cüzdanınız aktif olarak kullandığınız bir hesabınız olmalı. Tek satır, içerisinde hareket olmayan, ya da yeni açılmış bir hesap tercih edilmemelidir. Hesapta son olarak görünen kullanılabilir bakiye daha önceden hesabınıza giriş çıkış olan miktarlardan daha fazla ise konsolosluk sıkıntı çıkarabilmektedir.)
 6. Son 4 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)
 7. İşveren Yazısı:
 8. Görevi, işe başlama tarihi, maaş tutarı, izin süresi ve işverenin çalışanın seyehati sona erdikten sonra Türkiye’de görevine devam edeceğine dair taahhüdünü içeren antetli kağıda imzalı ve kaşeli belge
 9. Sgk işe giriş bildirgesi ve Sgk hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 10. Vergi levhası, ticaret odası kaydı, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri (ticaret odası kaydı son 6 ay içinde alınmış güncel olmalı)
 11. Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 12. Kimlik Fotokopisi

Tümü
Hemen Ara