Schengen Vize Randevu Oluşturma Koşulları

Schengen Vize Randevu Oluşturma Koşulları

Schengen vize randevunuzu alabilmeniz için öncelikle pasaportunuzun hazır olması gerekir. https://randevu.nvi.gov.tr/ ilgili adresten pasaport randevunuzu alarak başvuru yapabilirsiniz. Pasaportunuz var ise resimli ilk sayfasındaki bilgiler schengen vize randevu alımı için size yeterli olacaktır.

Randevu almadan önce hangi ülkeye başvuru yapmak istediğinize karar verip ilgili ülkenin bulunduğunuz şehirdeki başvuru merkezlerini belirlemeniz gerekmektedir. Schengen ülkeleri için ülkemizde birkaç tane başvuru merkezi bulunmaktadır ve bu merkezlerin yetkili olduğu konsolosluklar şehirlere göre değişkenlik göstermektedir. VFS Global , İdata, Bls, Kosmos, As-Visa Solutions, TLS Contact başvuru merkezlerinden bazıları olup her birinin başvuru koşulu birbirinden farklıdır.

Başvuru yapacağınız Schengen ülkesi vizesi için yetkili başvuru merkezini belirleyip, pasaport ve seyahat bilgilerinizi sisteme işleyerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Sonrasında randevu tarihine kadar konsolosluğun talep ettiği gerekli evrak listesini hazırlamanız gerekmektedir. Başvuru merkezleri vize başvurunuz hakkında danışmanlık vermemekte olup kişiye özel evrak listesi de sunmamaktadır. Randevu bilgileriniz dışındaki sorulara telefon ile destek vermemektedir. Bu durumda randevunuzun geçersiz olmaması ve başvurunuzun olumsuz etkilenmemesi için mutlaka uzman görüşü almanızı öneririz.

Seyahatiniz için kısıtlı zamanınız var ve başvuru merkezlerinde ihtiyacınız olan randevu tarihini bulamadıysanız ya da yukarıda bahsettiğimiz gibi evrak hazırlamakta sorun yaşıyorsanız bu konuda yine ilgili merkezlerin yetkilendirdiği danışmanlık firmalarından destek alabilirsiniz. İletişime geçtiğiniz danışmanlık firmalarının yetki belgeleri ile ilgili mutlaka sorgulama yapınız. Firma eğer yetki belgesine sahip ise size randevunuzu öne çekme veya hızlı randevu oluşturma konusunda yönlendirme yapabilir.

En doğru bilgi için  7/24 Vize Uzmanı danışmanlarımızdan ücretsiz bilgi desteği alabilirsiniz.

Tümü
Hemen Ara